Początek High School

U nas tydzień temu w poniedziałek rozpoczęła się szkoła! Tak… tak szybko, ale należy pamiętać, że koniec roku szkolnego był bardzo wcześnie, bo pod koniec maja.

Nowy rok szkolny, nowe postanowienia, nowi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki. Nasz syn poszedł do 9 klasy, czyli rozpoczął naukę w High School! Niesamowite jak ten czas leci. Jak tutaj przylecieliśmy, poszedł do podstawówki.

High School jest trochę inne. Niektóre ze zmian to to, że można korzystać z komórki na terenie szkoły, to, że uczniowie mają w końcu szafki, których nie muszą dzielić z innymi czy to, że dużo uczniów jeździ swoimi samochodami! To akurat dla nas plus, bo nasz syn przez to, że codziennie po szkole jedzie do innego high school na treningi biegowe, może jeździć ze starszym kolegą, który ma już prawo jazdy. 😉 Dzięki temu zaoszczędza nam to naprawdę dużo czasu.

High School to też poważne myślenie o studiach. Uczniowie wybierają przedmioty i uczą się już pod kątem studiów. Oczywiście nie znaczy to, że na etapie klasy 9 wszyscy już wiedzą na jakie studia pójdą. Ale większość już wie mniej więcej w jakim kierunku będzie podążać.

Więcej na kierunekfloryda.com/minal-pierwszy-tydzien-high-school

Avatar

Karolina

Karolina Moscicka - autorka bloga www.KierunekFloryda.com, agentka nieruchomości, mieszkająca w Sarasocie i pomysłodawczyni strony www.NieruchomosciFL.com