Dlaczego warto zatrudnić realtora przy sprzedaży nieruchomości

Często przy decyzji o sprzedaży domu, pojawia się pytanie, czy warto zatrudnić agenta nieruchomości czy zająć się tym samodzielnie.

Sprzedając swoją nieruchomość, niektóre osoby chcą zaoszczędzić na prowizji, którą należy zapłacić agentowi i podejmują się sprzedaży samodzielnie. Nie wiedzą jednak, że taka decyzja może ich kosztować więcej niż usługi agenta nieruchomości.

Według National Association of Realtors (Krajowego Stowarzyszenia Realtorów w USA), w 2016 roku 89% osób korzystało z usług agenta nieruchomości przy sprzedaży swojego domu. Dlaczego aż tyle osób?

Poniżej 10 powodów, dla których warto zatrudnić agenta przy sprzedaży swojej nieruchomości.

1. Cena 

Według badania Florida Realtors z 2014 roku, właściciele nieruchomości sprzedający swoją nieruchomość bez udziału agenta, otrzymują o $46,000 mniej niż ci, którzy pracują z agentem (na przykładzie domu sprzedanego bez agenta za $184,000, a z agentem za $230,000).

2. Czas

Agent nieruchomości ma czas na kontrolowanie przebiegu całego procesu sprzedaży nieruchomości, ponieważ jest to jego praca. Kontroluje przebieg negocjacji ceny, inspekcji, organizuje open house i poświęca czas na inne czynności, które mogą oderwać właściciela nieruchomości na długie godziny od pracy i codziennych zadań. A wiadomo, czas to pieniądz.

3. Biurokracja

Sprzedaż domu niesie za sobą koniecznosc kontroli nad wieloma różnymi dokumentami. Agent nieruchomości wie, jakie to dokumenty i dopilnuje, żeby wszystkie zostały odpowiednio przedstawione i podpisane.

Więcej na karolinasellsflorida.com/10-powodow-dla-ktorych-warto-zatrudnic-agenta-przy-sprzedazy-nieruchomosci

Avatar

Karolina

Karolina Moscicka - autorka bloga www.KierunekFloryda.com, agentka nieruchomości, mieszkająca w Sarasocie i pomysłodawczyni strony www.NieruchomosciFL.com