Co to jest Airbnb

Ostatnio przeczyłam książkę “The Airbnb story”. Niesamowita historia powstania Airbnb, coraz bardziej popularnego sposobu na podróżowanie.

Od razu się przyznaję, że my nigdy nie korzystaliśmy z Airbnb, ale na pewno kiedyś skorzystamy. Rozmawiałam natomiast z wieloma osobami, które przy każdej podróży rezerwują sobie nocleg przez Airbnb jak i z takimi, którzy skorzystali z tego po raz pierwszy i powiedzieli, że na pewno nie ostatni. 🙂 Co przyciąga ludzi do Airbnb? Na pewno cena! Airbnb często jest tańsze niż nocleg w hotelu. Wiele osób mówi też, że wolą nocować w miejscach nietypowych, a nie w oklepanych, podobnych do siebie hotelach, że chcą poznać miejsca niedostępne dla turystów i pomieszkać trochę jak typowi mieszkańcy tego miejsca, a nie jak turyści. Taką właśnie możliwość daje Airbnb.

Airbnb na początku miało oferować tylko noclegi w mieszkaniu/domu właściciela przy jego obecności, co dawało dodatkowy przychód dla właścicieli nieruchomości i dodatkowe miejsca noclegowe, szczególnie w miejscach, w których tego brakuje. Niesamowite jest to, jak szybko firma się rozrosła i jak bardzo opanowała rynek nie tylko w USA, ale również w innych miejscach na całym świecie. Od momentu powstania w 2008 roku zdobyła niezwykłą popularność.

Więcej na kierunekfloryda.com/airbnb-coraz-bardziej-popularny-sposob-na-podrozowanie

Avatar

Karolina

Karolina Moscicka - autorka bloga www.KierunekFloryda.com, agentka nieruchomości, mieszkająca w Sarasocie i pomysłodawczyni strony www.NieruchomosciFL.com